Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zwroty

Zwroty

Kto może zwrócić towar

Każdy Konsument może zrezygnować z zakupu (odstąpić od umowy) dokonanego w sklepie bmwonline.pl na zasadach sprzedaży wysyłkowej, bez podania przyczyny, nawet jeśli towar jest zgodny z umową, jeśli w ciągu 12 dni kalendarzowych od daty otrzymania towaru zgłosi do bmwonline.pl fakt odstąpienia od umowy.

Okres odstąpienia upływa w terminie 12 dni kalendarzowych od dnia odbioru czyli w którym Państwo weszli w fizyczne posiadanie towarów lub w którym strona trzecia, inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa, weszła w fizyczne posiadanie zamówionych towarów.

Skutki zwrotu

Skutkiem odstąpienia od umowy sprzedaży jest obowiązek zwrotu przez kupującego towaru w stanie niezmienionym. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie po odstąpieniu od umowy, nie później jednak niż 14 dni od daty odstąpienia od umowy gdyż po odstąpieniu od umowy, strony umowy (czyli Państwo i my jako sklep) zobowiązane są do zwrotu tego co wzajemnie sobie świadczyły niezwłocznie nie później niż w terminie 14 dni. Czyli my jako sprzedawca zwracamy zapłatę, a Państwo towar.

Zgłoszenie zwrotu / odstąpienie od umowy

Aby procedura odstąpienia od umowy przebiegła jak najszybciej i sprawnie, prosimy o zastosowanie się do poniższych zasad:

Poinformowanie nas o Państwa decyzji poprzez oświadczenie złożone poprzez: wysłanie wiadomości email z oświadczeniem przesłanie oświadczenia na papierze, w paczce, razem ze zwracanym towarem przesłanie oświadczenia faksem na nr 58 55 00 833 Skompletowanie zwracanego towaru. Dołączenie do paczki dowodu zakupu (paragon/faktura). Dołączenie do paczki oświadczenia o odstąpieniu od umowy lub przynajmniej dane kontaktowe do siebie (dla szybszej identyfikacji przesyłki/zamówienia). Bezpieczne zapakowanie paczki. Niezwłoczne nadanie paczki, na swój koszt, na adres siedziby naszej firmy (PHU "Marvel", 80-560 Gdańsk, ul. Żaglowa 7). Zwrotu możecie Państwo także dokonać osobiście w naszej siedzibie. W tym przypadku nie ponosicie Państwo kosztów odesłania towarów do naszej firmy.

Istotne informacje dot. przyjęcia towaru zwracanego po odstąpieniu od umowy

Niezbędne informacje dot. zwrotu i zwracanego towaru:

  • Produkt powinien nie nosić śladów użycia lub zużycia wykraczających poza zakres zwykłego zarządu, ani nie jest uszkodzony
  • Produkt nie może być kopiowany (np. oprogramowanie)
  • Produkt musi być kompletny
  • Do produktu zostanie dołączony dowód zakupu abyśmy mogli zweryfikować, że produkt został zakupiony w sklepie bmwonline.pl (nie wszystkie produkty mają numer seryjny ułatwiający identyfikację)
  • Konsument zgłosi zwrot w terminie 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania produktu
  • Konsument zwróci produkt nie później niż 14 dni kalendarzowych od daty zgłoszenia odstąpienia od umowy
  • Przesyłka zwrotna będzie dostarczona do nas na koszt Klienta i nie będzie przesyłką za pobraniem (w takim przypadku przesyłka nie zostanie odebrana)
  • Dla bezpieczeństwa sugerujemy, aby zwracane towary odsyłać za pośrednictwem Poczty Polskiej jedynie gdy ich wartość jest poniżej 250 zł (zdarza się, że przesyłki giną).

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje w wypadkach:

  • świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu (np. produkty wykonane na specjalne zamówienie, wg specyfikacji konsumenta)

Zwrot pieniędzy

Pieniądze zwracamy przelewem na wskazane konto bankowe niezwłocznie, zazwyczaj jest to nie później niż 7 dni roboczych od otrzymania zwracanego towaru. W przypadku, gdy na zakupiony towar została wystawiona faktura VAT, termin 7 dni zwrotu pieniędzy liczony jest od daty zwrotu do naszej firmy podpisanej przez klienta faktury korygującej. Niestety jest to związane z przepisami prawa księgowego i podatkowego oraz restrykcyjnym stanowiskiem Urzędu Skarbowego co do możliwości odliczenia VAT od faktur korygujących. W przypadku zwrotu towaru w siedzibie firmy, zwrot pieniędzy może nastąpić nie w momencie zwrotu (tj. dostarczenia towaru), ale w terminie do 7 dni m.in. z uwagi na fakt nie posiadania w danej chwili odpowiedniej kwoty gotówki. Podstawa prawna Podstawą prawną do powyższych zasad zwrotu zakupionych przez konsumentów towarów jest art. 7 ust. 1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z dnia 31 marca 2000 r.) z uwzględnieniem rozumienia konsumentów według art. 221 k.c.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl